Koniec neporiadku okolo smetných kontajnerov

Na Slovensku sa osvedčilo Fínske riešenie nakladania s odpadom, o výhodách sa presvedčili viaceré slovenské mestá.

 

redox 1

Polopodzemné kontajnery MOLOK: revolúcia v odpadoch

Ako zlepšiť život obyvateľom sídlisk? Menšie nároky na priestor, odstránenie zápachu zo stojísk, nové parkovacie miesta, vyššia bezpečnosť, zatraktívnenie vonkajších priestorov, nižšie emisie CO2 a väčší objem na odpad. To sú jedny z mnohých výhod ekologických a moderných polopodzemných kontajnerov MOLOK, od spoločnosti REDOX – ENEX. Ako zlepšiť život obyvateľom miest a obcí?

Polodzemný kontajner MOLOK dokáže nahradiť až 5 kusov 1100-litrových nádob na odpad, čím sa znižuje frekvencia vývozov, v lete odpad nezapácha a najmä šetrí sa priestor, ktorý môže byť využitý na parkovacie miesta alebo mestskú zeleň. To sú jedny z mnohých výhod ekologických a moderných polopodzených kontajnerov MOLOK. „Denne sa na celom svete využíva viac ako 140.000 nádob tohto typu. Obyvateľom miest poskytujú vysokú úroveň komfortu, a mestám finančnú úsporu. Polopodzemné kontajnery MOLOK sa na Slovensku ukazujú ako trvalo udržateľné riešenie nakladania s odpadom, vďaka svojej kvalite a odolnosti“, hovorí Ing. Ján Hricko, konateľ REDOX – ENEX s.r.o., ktorá dodáva polopodzemné kontajnery MOLOK.

redox 2

Najviac polopodzemných kontajnerov na Slovensku využíva Nitra. Prvé stojisko osadili ešte v roku 2013. Doteraz sa v meste nachádza 44 stojísk s 223 kontajnermi. Mestá ktoré využívajú modernú technológiu MOLOK patria Handlová, Nitra, Šala, Trnava, Topoľčany, Zvolen alebo Košice.

Aké sú výhody polodzemných kontajnerov MOLOK?

• chlad zeme udržiava rozvoj baktérií na nízkej úrovni, preto odpad nezapácha, čo je dôležité najmä v horúcich letných mesiacoch.
• výhodné z hľadiska priestorovej ekonomiky, zapustené v zemi šetria priestor.
• zastavia nájazdy neprispôsobivých občanov
• sú estetické a pri rozumnom rozmiestnení ušetria verejný priestor, napríklad na nové parkovacie miesta alebo mestskú zeleň.
• sú odolnejšie voči požiarom a vandalizmu.
• interval vývozu odpadu sa môže upraviť (väčší objem nádob), znižuje sa frekvencia premávky, majú dlhší interval vývozu
• možnosť využitia SMART CITY riešenia t. j. senzor automatického hlásenia naplnenosti kontajnera
• vertikálny spôsob zberu – gravitácia núti odpad zhutňovať sa vlastnou váhou
• 40% kontajnera je viditeľného, zvyšných 60% je inštalovaných do zeme do hĺbky 1,5 metra

redox 3

Návrat hore